Siemens Healthineers wprowadza jeszcze bardziej wszechstronne odświeżone portfolio ultrasonograficzne

Siemens Healthineers pokazuje swoją odświeżoną rodzinę ultrasonografów ACUSON na tegorocznym Europejskim Kongresie Radiologii (ECR) w Wiedniu. Odświeżone portfolio ultrasonograficzne ma na celu zapewnienie jeszcze większej zdolności adaptacji klinicznej i sprostanie wyzwaniom w różnych zastosowaniach klinicznych. Nowy poziom wszechstronności umożliwia wprowadzenie 12 nowych głowic w czterech systemach ultrasonograficznych oraz rozszerzenie narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję, co zwiększa wydajność i pewność diagnostyczną. Nowe systemy są idealne do rutynowych zabiegów klinicznych i badań, a oferując szeroką gamę rozwiązań mogą pomóc w zwiększeniu dostępu do opieki medycznej.

„Rozszerzenie naszej rodziny produktów ultrasonograficznych jest najbardziej kompleksową aktualizacją portfolio w ostatniej dekadzie, co świadczy o naszym zaangażowaniu w oferowanie nowego poziomu urządzeń, który zwiększa dokładność diagnostyczną dla lekarzy i pacjentów” - powiedział Ajay Gannerkote, prezes Ultrasound, Siemens Healthineers. „Te nowe wersje zapewniają skalowalne i elastyczne rozwiązania, które zaspokajają potrzeby w większości obszarów klinicznych.”

ACUSON Sequoia 2.0

ACUSON Sequoia 2.0 poszerza kliniczną doskonałość obrazowania układu mięśniowo-szkieletowego (MSK) i położnictwa 3D/4D, jednocześnie kontynuując innowacje w obrazowaniu pediatrycznym, naczyniowym i piersi. Cztery nowe głowice Siemens Healthineers zapewniają jaśniejszą, głębszą perspektywę dla każdego przypadku użycia. Innowacje obejmują nową głowicę objętościową 3D/4D, a także AutoDoppler, który może skrócić czas skanowania tętnicy szyjnej i wyeliminować 25% naciśnięć klawiszy, automatycznie sterując i pozycjonując Doppler kolorowy oraz pulsacyjny. Jeszcze większa dokładność i precyzję pomiarową zapewnia elastografia fali poprzecznej piersi nowej generacji i ultrasonograficzny pomiar stłuszczenia wątroby (UDFF) w nowej głowicy brzusznej 9C2.

„Byłem zaskoczony łatwością obsługi i ilością uzyskiwanych informacji. Pomiar jest dokładny, niezawodny i łatwy w użyciu. Jest to przełom ”- powiedział profesor Paul Sidhu, profesor radiologii w King 's College University Hospital w Londynie, Wielka Brytania, mówiąc o UDFF.

ACUSON Redwood 2.0

ACUSON Redwood 2.0 sprawia, że wczesna diagnostyka jest bardziej przystępna cenowo i dostępna dzięki dodaniu trzech nowych głowic, zaawansowanemu obrazowaniu 3D/4D dla położnictwa i ginekologii oraz rozszerzeniu narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. W celu wspierania opłacalnych metod wczesnego diagnozowania i monitorowania różnych urazów i kondycji, ortopedzi mają dostęp do szeregu głowic liniowych zoptymalizowanych do obrazowania MSK, w tym do ergonomicznej i lekkiej głowicy hokejowej 18H6.

ACUSON Juniper 2.0

ACUSON Juniper 2.0 Zintegrowana bateria umożliwia badanie do 75 minut bez podłączania do źródła zasilania w celu szybkiej oceny przyłóżkowej. Wraz ze wzrostem otyłości i przewlekłej choroby wątroby na całym świecie, specjaliści mogą uzyskać dostęp do nowej głowicy single-crystal 6C1 wyposażonej w ultrasonografię ze wzmocnieniem kontrastowym i elastografię wątroby, aby zapewnić kompleksową ocenę tego narządu. Nowa głowica liniowa 14L4 all-in-one na nowo definiuje wszechstronność w obrazowaniu klinicznym, ustanawiając standard jedynej głowicy do obrazowania piersi, naczyń, MSK i małych narządów.

ACUSON P500 3.0

ACUSON P500 3.0 to w pełni wyposażony kompaktowy system ultrasonograficzny dla klinik, instytucji i prywatnych gabinetów. Nowe dodatki obejmują trzy głowice oraz aplikacje mające na celu zwiększenie elastyczności klinicznej bezpośrednio przy łóżku pacjenta. Lekka hokejka 18H5 zapewnia obrazowanie bliskiego pola o wysokiej rozdzielczości w celu dynamicznej oceny układu mięśniowo-szkieletowego w miejscu opieki. Preset płucny i FAST oraz raportowanie pozwalają na szybką ocenę nagłego wypadku i intensywnej opieki medycznej, gdy natychmiastowe wyniki są kluczowe.


Trimed Sp. Z o.o. – główny dystrybutor sprzedaży USG Siemens na Polskę.

„Szanowni Państwo jest nam niezwykle miło poinformować, że od 1 października 2021 roku TRIMED Sp. z o.o. została głównym dystrybutorem Siemens Healthineers w dziedzinie aparatury USG na Polskę. Zapraszamy do współpracy w zakresie sprzedaży, serwisu i obsługi posprzedażnej aparatury USG marki ACUSON produkowanej przez Siemens Healthineers. Oferujemy pełna gamę diagnostycznych aparatów USG. Zapewniamy pomoc na każdym etapie od wsparcia zakupowego, finansowanie, poprzez dostawę i instalację aparatu, po obsługę posprzedażną (szkolenie i serwis), proponujemy również unikalny program wymiany używanych aparatów na najnowsze rozwiązania ultrasonograficzne Siemensa. Nasza oferta obejmuje pełen wachlarz aparatów od podstawowych urządzeń serii NX, poprzez nasz hit sprzedażowy ACUSON Juniper, aparat klasy premium ACUSON Redwood, aż po legendarny ACUSON Sequoia – nowe wydanie najlepiej sprzedającego się aparatu USG w historii. Do tego bezprzewodowy ACUSON Freestyle i przenośny, wszechstronny ACUSON P500. Urządzenia te zapewniają wsparcie diagnostyczne na najwyższym poziomie dla wszystkich specjalności medycznych. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji w naszych oddziałach handlowych i serwisowych w Krakowie, Warszawie i Poznaniu a mobilnie na terenie całej Polski. Zapraszamy do współpracy!”
https://www.siemens-healthineers.com/pl/ultrasound

Warsztaty z ultrasonografii płuc pacjetna po przebyciu COVID

Zdjęcie przedstawia ultrasonograf oraz angiograf marki siemens.

4 marca 2021, godzina 18:00

Warsztaty są organizowane przez Siemens Healthineers wraz z firmą SympoMed. Porwadzącym będzie Profesor Wojciech Kosiak. Webinarium odbędzie się w czwartek 4 marca 2021 o godzinie 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Udział w zajęciach jest darmowy, ale należy się na nie wcześniej zarejestrować.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Wytyczne Amerykańskiego Instytutu Ultrasonografii w Medycynie dotyczące ochrony w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19

logo AIUM logo AIUM

W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i związanymi z tym niepewnościami, profesjonaliści branży diagnostyki obrazowej są wzywani do badania coraz większej ilości pacjentów, którzy mogą być zainfekowani wirusem.

W celu ochrony techników ultrasonograficznych Amerykański Instytut Ultrasonografii w Medycynie (AIUM) wydał wytyczne, zaprojektowane tak, aby pomóc ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się choroby.

Cytując komunikat AIUM: “AIUM zdecydowanie zaleca kooperację pomiędzy pracownikami medycznymi, ultrasonografistamii i producentami USG w celu promocji bezpiecznego środowiska pracy.”

Wytyczne te mogą być użyte w celu wyznaczenia ogólnego sposobu postępowania. Organizacja podkreśla jednak, że ultrasonografiści dalej powinni przestrzegać wszystkich przepisów i regulacji wdrożonych przez ich rodzime instytucje. Dodatkowo należy upewnić się, że przestrzegane są wszystkie rekomendacje lokalnego rządu oraz centrów zapobiegania chorobom.

W celu ograniczenia dalszych transmisji wirusowych, AIUM opublikowało 9 następujących wytycznych:

  1. Osoby zajmujące się sprzętem USG, będące w grupie szczególnego ryzyka w związku z obecnym stanem zdrowia (choroby związane z układem oddechowym, obniżoną odpornością etc.), powinny ograniczyć kontakt z pacjentami.
  2. Ultrasonografiści powinni ukończyć szkolenie zapobiegania infekcji oraz być wyposażeni w maseczki oddechowe (np. N95 Lub FFP3), jeżeli jest to konieczne.
  3. Należy ściśle stosować się do wyznaczonych terminów. Wizyty pacjentów powinny być rozłożone w czasie, by ograniczyć ilości osób przebywających w poczekalniach. Odległość między miejscami w poczekalni powinna wynosić co najmniej 2 metry. Jeżeli jest to możliwe, należy zaopatrzyć zarówno pacjentów jak i personel medyczny w maseczki ochronne zaraz po ich przybyciu na teren ośrodka.
  4. Do gabinetu poza pacjentem oraz niezbędnym personelem medycznym nie mogą wchodzić inni wizytujący, włączając w to stażystów i studentów.
  5. Należy przypuszczać, że każdy z pacjentów jest potencjalnie zarażony wirusem COVID-19. Po wszystkich przeprowadzonych badaniach powinno się zdezynfekować sprzęt oraz pokój.
  6. Należy zachować odpowiednią higienę rąk przed i po każdym kontakcie z pacjentem, potencjalnie zakażonym materiałem oraz przed i po zdejmowaniu sprzętu ochronnego. Odpowiednia higiena rąk wymaga umycia rąk bazującym na alkoholu odkażaczem (o zawartości alkoholu między 60 a 95%) lub mycia rąk ciepłą wodą i mydłem przez co najmniej 20 sekund. Należy używać rękawiczek jednorazowych bez latexu i zmieniać je po każdym pacjencie.
  7. Badania należy wykonywać jedną ręką trzymając głowicę, a drugą ręką obsługując panel kontrolny urządzenia. Czynności te mają na celu zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa przez aerozole i cząstki stałe, które mogą gromadzić się na sprzęcie medycznym.
  8. Podczas badania pacjenta, który przebywa w izolacji cały sprzęt ochronny należy założyć przed wejściem do pokoju.
  9. Należy odpowiednio czyścić i odkażać wszelkie elementy sprzętu ochronnego wielokrotnego użytku. Należy ubrać maseczkę chirurgiczna podczas bliskiego kontaktu z pacjentami i zrobić to przed wejściem do pomieszczenia w którym przebywają. Jeżeli maseczki oddechowe N95 lub lepsze są dostępne należy ich użyć zamiast zwykłych maseczek. Używać należy jednorazowego lub wielorazowego sprzętu do ochrony oczu. Przed wejściem do gabinetu należy założyć czyste, nie-sterylne rękawiczki i zutylizować je niezwłocznie po opuszczeniu pomieszczenia z pacjentami oraz natychmiast umyć ręce. Położyć należy nacisk na higienę fartucha medycznego. Fartuchy wielorazowego użytku powinny być przechowywane w specjalnym pojemniku, a fartuchy jednorazowego użytku powinny być wyrzucane niezwłocznie po ich użyciu. Jeżeli fartuchy są trudno dostępne należy używać ich przede wszystkim w badaniach, które generują ruch cząsteczek powietrza i procedurach wymagających bardzo bliskiego kontaktu z pacjentem.
Źródło: diagnosticimaging.com 30.03.2020


ACUSON NX2

ACUSON NX2

Inteligentne skanowanie - Wysoka wydajność - Efektywne rozwiązania techniczne - Najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe

5 lat gwarancji

Pakiet szkoleń w Akademii Siemens Healthineers. Wartość pakietu to ok 3 tys. zł


Finansowanie już od 1449 zł brutto, bez wpłaty własnej. Możliwość uzyskania finansowania on-line.


Możliwość wyboru dowolnej konfiguracji: do wyboru 2 głowice: convexowa, liniowa, endokawitarna, sektorowa.


Więcej informacji


ACUSON Juniper

Aparaty USG Siemens z serii ACUSON oferują zaawansowane rozwiązania wspomagające przeprowadzanie badań, których celem jest zapewnianie spójnych i dokładnych wyników - nawet w najbardziej wymagających warunkach klinicznych.

Inżynierzy Siemens Healthineers zaprojektowali ACUSON Juniper w taki sposób, aby był niewielkiego rozmiaru, oferował najwyższą jakość obrazowania oraz spełniał wszystkie wymagania kliniczne.

Dzięki szybkiemu obrazowaniu ACUSON Juniper może poprawić skuteczność diagnostyczną we wszystkich specjalizacjach od radiologicznej przez urologicznej, naczyniowej po ginekologiczną.

Zdjęcie aparatu ACUSON Juniper

PREMIERA ACUSON SEQUIOIA NA EUROSON 2018

Odwiedź Ogrody Siemens Healthineers!

Weź udział w przemierze ACUSON Sequoia!

Szanowni Państwo,

podczas międzynarodowego kongresu EUROSON 2018 w Poznaniu z dumą zaprezentujemy nowy aparat ultrasonograficzny ACUSON Sequoia.

Odwiedź Ogrody Siemens Healthineers i weź udział w europejskiej premierze - w piątek, 7 września o godzinie 14:30!

Zachęcamy również do udziału w naszej sesji eksperckiej, warsztatach edukacyjnych oraz licznych atrakcjach obecnych w Ogrodach Siemens Healthineers. Więcej informacji, znajdą Państwo poniżej:

Więcej Informacji

Do zobaczenia w Poznaniu!Do zobaczenia w Poznaniu!

Zespół Siemens Healthineers oraz Trimed